Есть в Украине концепция!

Вот если посмотреть на действия власти по проведению реформ: сокращение численности чиновников, борьба с коррупцией, объективность, прозрачность и быстрота управляющих(разрешительных) процедур — все это синонимы электронного управления. Так почему же не называть все своими именами?

Правительство одобрило Концепцию развития электронного управления в Украине. 13 декабря на заседании Кабинета Министров Украины была одобренная Концепция развития электронного управления в Украине на период до 2015 года. Концепция будет реализовываться в три этапа. До 2012 года будут разработаны нормативно правовая и нормативно техническая базы, необходимые для предоставления административных услуг в электронном виде. Также будут созданы единственные, гармонизованные с международными, стандарты взаимодействия субъектов электронного управления и единственная общегосударственная система электронного документооборота.  На этом же этапе органы государственной власти и местного самоуправления станут предоставлять услуги гражданам в электронном виде. В частности, через Интернет будет возможно зарегистрировать субъект ведения хозяйства, подать отчетность, и тому подобное. До 2014 года в электронной форме будут предоставляться услуги во всех областях общественной жизни.

На третьем этапе, который будет длиться до 2015 года, предусматривается создать единственную информационно телекоммуникационную инфраструктуру органов государственной власти и местного самоуправления.

По словам председателя Держкоминформнауки Владимира Семиноженко, главным достижением электронного управления должен стать рост доверия общества к власти и преодолению отчуждения между ними. Проект будет способствовать более активному привлечению общественности к процессу выработки государственной повестки дня, сделает предоставление государственных услуг более индивидуальным и радикально повысит качество государственных решений, сократив трансакцийни расходы.

Административная реформа, которая начата в Украине, предусматривает не только сокращение чиновнического аппарата, но и внедрение современных управленческих методов. Как доводит опыт стран Балтии и Восточной Европы, электронное управление является одним из самых эффективных среди них.

Реклама

2 Responses to Есть в Украине концепция!

 1. ehronika says:

  Як повідомили УНІАН у Департамент інформації та масових комунікацій Секретаріату Кабінету міністрів, відповідне розпорядження уряд ухвалив на засіданні 13 грудня.

  Згідно з документом, Державному агентству з питань науки, інновацій та інформації разом із заінтересованими центральними органами виконавчої влади доручено розробити та подати у місячний строк Кабміну план заходів щодо реалізації Концепції.

  Реалізація Концепції передбачена на період до 2015 року та складається з трьох основних етапів.

  На першому етапі (2011-2012 роки) передбачається розробка необхідної нормативно-правової та нормативно-технічної бази, зокрема щодо надання адміністративних послуг в електронній формі, а також єдиних стандартів, протоколів і регламентів взаємодії суб’єктів електронного урядування, їх гармонізація з міжнародними стандартами; створення єдиної загальнодержавної системи електронного документообігу та Національного реєстру електронних інформаційних ресурсів та веб-сайтів органів державної влади і органів місцевого самоврядування на усіх рівнях; забезпечення надання органами державної влади та органами місцевого самоврядування послуг в електронній формі громадянам та суб’єктам господарювання з використанням інтернету.

  На другому етапі (2013-2014 роки) планується: забезпечити організацію надання послуг в електронній формі в усіх сферах суспільного життя; створення сприятливих умов для залучення громадських організацій до управління державними справами; освоєння технологій інтерактивної взаємодії органів державної влади та органів місцевого самоврядування з громадянами та суб’єктами господарювання; впровадження в діяльність органів державної влади та органів місцевого самоврядування типових організаційно-технологічних рішень у сфері електронного урядування; забезпечення передачі електронних документів у державні архіви, музеї, бібліотеки, їх довгострокове зберігання, підтримка в актуалізованому стані та надання доступу до них.

  На третьому етапі (2014-2015 роки) передбачається створити: об’єднані веб-портали органів виконавчої влади, призначені для проведення відповідних трансакцій; єдину інформаційно-телекомунікаційну інфраструктуру органів державної влади та органів місцевого самоврядування; спеціальні центри (пункти) надання послуг, центри обслуговування населення (кол-центри), веб-портали надання послуг; єдиний веб-портал електронного урядування як єдине місце доступу до всіх видів електронних послуг для громадян та суб’єктів господарювання з урахуванням потреб громадян і функціональних аспектів; національний депозитарій електронних інформаційних ресурсів.

  Фінансування заходів щодо реалізації Концепції здійснюватиметься за рахунок коштів державного бюджету та інших джерел.

  Як повідомляв УНІАН, за даними дослідження, проведеного тижневиком «Дзеркало тижня», упродовж 10 років в Україні було неефективно та за корупційними схемами витрачено 4-5 млрд. грн. бюджетних коштів, виділених на впровадження інформаційно-комунікативних систем та системи електронного документообігу в органах державної влади.

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google+ photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google+. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

w

Connecting to %s

%d такие блоггеры, как: